20.10.17

"AVATUD MÄNGUVÄLJAD"

 

Eesti Põllumajandusmuuseum osaleb laste ja noorte festivalil "AVATUD MÄNGUVÄLJAD". Ootame teid mängulisse programmi "Minu sõber hobune":

24. okt kell 13–16 lastele iseseisvalt eesti, vene ja inglise keeles

25. okt kell 11–14 peredele eesti, vene ja inglise keeles

Vajalik eelregistreerimine tel 53737124 või epm@epm.ee, grupi suurus kuni 10 inimest.

Tutvume eesti hobusetõugudega: tori hobune, raskeveohobune, eesti hobune. Õpime tundma hobuste kasutamise ajalugu ja tegemisi tänapäeval. Külastame Ülenurme mõisa vanas hobusetallis ja tõllakuuris asuvaid püsinäitusi „Põllumajanduse ja maaelu areng Eestis läbi sajandite" ja „Talurahva veovahendid". Uurime sepatöö saladusi ja saame teada kes ja kuidas hobusele rauad alla said. Tegevused lastele alates ponide puhastamisest kuni valmispaneku- ja sõitmiseni. Teiste muuseumiloomade tutvustamine ja nende kasutusalad. Lõpetuseks kinnitame keha maitsva eestimaise toiduga.

Osalemine piletiga (pilet 3 €).

Kontakt: tel 738 3810, 5373 7124, epm@epm.ee, Tartumaa, Ülenurme, Pargi 4.

 

Toimetaja: SILLE SEPMANN
9.10.17

Täkupoiss sai nime!

Eesti Põllumajandusmuuseumil on hea meel teatada, et muuseumis 7. oktoobril toimunud Lõikuspüha üritusel, sai 23. septembril muuseumis sündinud eesti tõugu täkupoiss nime -  RIKKUS (EMA VILMA JA ISA RAKSEL). 
Ristiema Krista Sepp ütles, et tema sidus varsale mõeldud nime tegemistega hobusekasvatajana  "...vara tööle, hilja voodi - nõnda rikkus majja toodi..." Kuid sõna rikkus on seotud ka põllumeestega, kes igapäevast leiba teenides vilja salve koguvad ning lõikuspühal põllumehe aastast kokkuvõtteid teevad - küps vili salves ...või hea hobune tallis - see on tõeline RIKKUS! ütles Krista Sepp.
 
Varss RIKKUS oli oma nime üle õnnelik ja jooksis areenilt trepist ülesse mängleva kergusega.
 

 

Toimetaja: SILLE SEPMANN