Tori Hobusekasvanduses toimusid 3. juunil ja 16. Juulil takistussõidu võistlused, mille eesmärk oli noorte trennilaste ja noorte hobuste harjutamine suurteks võistlusteks. Lisaks sellele pakkus I etapp põnevust Toris lastekaitse päeval 3. Juunil k.a. ja II etapp toimus 16. Juulil Tori Hobusekasvanduse karikavõistlusel koos Tori vallas toimuvatel Tori päevadel. Võistlustel oli üllatavalt palju osalejaid ja võistlused ise osutusid suuremaks, kui korraldajad oskasid loota. Starte oli mõlemal etapil ligi 80 ja samuti olid esindatud meie, Tori Hobusekasvanduse hobused.

II etapp kokkuvõte

Esimene sõit oli üles ehitatud algajatele, kus pidi raja läbima puhtusele. Kaheteistkümnest ratsutajapaarist läbisid vaid kaks raja puhtalt ja meie rõõmuks olid mõlemad paarid Tori Hobusekasvanduse noored ratsutajad Mihkel Tuuling Premillal ja Keidy Kask Premillal.


Pildil Tori Hobusekasvanduse hobused Premilla (vasakul) ja Eksi-Naksi (paremal).

Teises sõidus oli konkurents suurem, ligi 30 võistlejat. Seekord oli takistusrada ehitatud üles kiirusele ja puhtusele. Võitis kõige puhtaim ja kiireim hobune. Esikolmik jagunes järgnevalt: esimesel kohal Pille- Riin Pertel hobusel Tiffanyl, teisel kohal Laura Orlova hobusel Maurus ja kolmandal Vivian Rull hobusel Betti. Järgnesid neile Lenna Buht hobusel Patriits ja Cathy Õunapuu Orsellal, kes treenivad Tori Hobusekasvanduses. Selles sõidus tegid väga edukaid etteasteid meie noored trennilapsed. Parima Tori hobuse tiitli pälvis Patriits ja parima Eesti hobuse tiitli Tohtri Error.

Kahe etapi peale teises sõidus võitjad olid Laura Orlova ja Maurus, teised Lenna Buht hobusel Patriits ja Mariann- Krõõt Mätas.


Pildil Tori Hobusekasvanduses treeniv paar Lenna Buht hobusel Patriits.

 

Kolmandas, kõige kõrgemas sõidus, oli rada raskem ja sellevõrra ka puhtaid sõite vähem, ainult kaks. Võitis sõidu Fausta Mäe hobusel Achtung, teisel kohal tema järgi Kati Raidma ja Kioto. Ühe veaga järgnes neile Laura Orlova ja Maurus. Neljandad kõrgemas sõidus olid Pille-Riin Pertel ja Porthos ja viiendad Lenna Buht hobusel Patriits. Parima Tori hobuse tiitli pälvis selles sõidus Achtung ja Eesti hobuse tiitli jällegi Tohtri Error.

 

Kahe etapi peale kõrgeimas sõidus olid võitjad Fausta Mäe ja Achtung, teised Tori Hobusekasvanduse sõitja Lenna Buht hobused Patriits ja kolmandad Laura Orlova hobusel Maurus.